Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

COSTERINA 2010

Czcionka:

XI Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej "COSTERINA 2010"

Lista nagrodzonych

Konkurs Literatury Kaszubskiej

I Nagroda w edycji książki kaszubskiej
dla Adeli Kuik-Kalinowskiej, Daniela Kalinowskiego i Jerzego Tredera
za opracowanie: Dramaty kaszubskie Jana Rompskiego

II Nagroda w edycji książki kaszubskiej
dla Eugeniusza Pryczkowskiego
za redakcję poezji konkursowej: Królewò łąk i jezór

III Nagroda w edycji książki kaszubskiej
dla Rómka Drzéżdżónka
za tomik prozatorsko-poetycki: Kòmpùtrowé krôsniã

Wyróżnienia Literatury Kaszubskiej

Dla Doroty Wilczewskiej
za poezję: Pòd pierznã Dobrégò

Dla Bożeny Ugowskiej
za redakcję: W krainie baśni i bajek kaszubskich

Dla Benedykta Karczewskiego
za poezję: Kaszëbsczé Pielgrzimczi

Dla Tomasza Fopki
za: W jãzëk zgëldzony i Rómka & Tómka Kôrbiónka

 

Konkurs Literatury Pomorskiej

II Nagroda w edycji książki pomorskiej (przewodniki)
dla Miłosławy Borzyszkowskiej-Szewczyk i Christiana Pletzinga
za redakcję: Śladami żydowskimi po Kaszubach

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (albumy)
dla Marka Twardowskiego za: Fregata Dar Pomorza

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (albumy)
dla Konrada Kazimierza Czaplińskiego za: Cystersi dziedzictwo kulturowe

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (opracowania naukowe)
dla Bolesława K. Mazurkiewicza za: Porty jachtowe i mariny. Projektowanie

II Nagroda w edycji książki pomorskiej (opracowania naukowe)
dla Błażeja Śliwińskiego za: Sambor II

III Nagroda w edycji książki pomorskiej (monografie)
dla Krzysztofa Kowalkowskiego za: Z dziejów Gminy Kaliska

III Nagroda w edycji książki pomorskiej (szkice historyczne)
dla Mieczysława Haftki za: Zamki krzyżackie,Pod murami Malborka. Lato 1410

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (proza dla dzieci)
dla Anny Czerwińskiej-Rydel za: Sekretnik Matyldy

II Nagroda w edycji książki pomorskiej (proza dla dzieci)
dla Zbigniewa Szymańskiego za: Przygody Piotrusia na pirackiej wyspie skarbów

III Nagroda w edycji książki pomorskiej (proza dla dzieci)
dla Marzenny Bławat za: Przygody Chochlika

II Nagroda w edycji książki pomorskiej (poezja)
dla Jarosława Zalesińskiego za: Wiersze poprzednie i ostatnie

II Nagroda w edycji książki pomorskiej (poezja)
dla Bożeny Ptak za: Resocjalizacja znaczeń

I Nagroda w edycji książki pomorskiej (inne)
dla Andrzeja Grzyba za: Myśliwska książka kucharska

I Nagroda za edycję
dla Wydawnictwa JSC i Wydawnictwa Maszoperia Literacka
za: Fregata Dar Pomorza

Wyróżnienia Literatury Pomorskiej

Dla Ryszarda Gerszewskiego
za reportaż: Rowerem po Europie

Dla Artura Sochy
za album: Kaszuby z nieba widziane część II

Dla Józefa M. Ziółkowskiego
za album: Wzdłuż doliny Wisły

Dla Zbigniewa Gacha i Magdaleny Olszewskiej
za: Mozaika pomorska

Dla Joanny Grochowskiej i Barbary Kos-Dąbrowskiej
za album: W cieniu puckich hydroplanów

Dla Andrzeja Chodubskiego i Andrzeja K. Waśkiewicza
za redakcję opracowań naukowych (8): Tożsamość kulturowa

Dla Wioletty Piaseckiej
za prozę dla dzieci: Tańczące Czarownice

Dla Doroty Abramowicz
za: Legendy Pomorza i Kaszub

Dla Zenona Gołaszewskiego
za prozę historyczną: Szepty Raduni, szepty Motławy i za Elementarz
gdańszczanina

Dla Zazy Wilczewskiej
za poezję: Fragmenty

Costerina 2010

Utworzono dnia 21.10.2016, 11:29

Godziny otwarcia:

Wypożyczalnia dla dorosłych, Czytelnia popularno-naukowa

poniedziałek
wtorek
ś
roda
czwartek
piątek
10:00-18:00
10:00-18:00
  8:00-15:00
10:00-18:00
10:00-18:00


Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży

poniedziałek
wtorek
ś
roda
czwartek
piątek
10:00-17:00
10:00-17:00
  8:00-15:00
10:00-17:00
10:00-17:00

 

Pracownia internetowa Ikonk@

poniedziałek

wtorek

środa

czwartek

piątek

8:00-15:00

8:00-15:00

8:00-15:00

9:00-17:00

9:00-17:00

 

 

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny